Окрім масового відпочинку населення, на території парку також проводяться екскурсії, тематика однієї з яких спрямована на екологічне виховання.
Сучасні масштаби екологічних змін створюють реальну загрозу для життя людей. Забруднення атмосферного повітря у багатьох містах України досягло критичного рівня. Ці песимістичні оцінки екологічної ситуації змушують замислитися кожну розумну людину, якій важлива не тільки якість власного життя, але й турбує доля її дітей та онуків. Усвідомлення людиною того, що вона – не цар природи, а лише її складова частинка, повинно змусити її поважати і підкоритися законам природи.
Тому, окрім закликів, що природу слід любити і оберігати, необхідно вчитися грамотному і професійно-комплексному природокористуванню, бо саме відсутність необхідних знань, їх невідповідність реальній ситуації, що породжує неспроможність передбачити всі, і в тому числі й негативні, наслідки втручання людини в природні процеси, а не зла воля, є головною причиною екологічної кризи.
Необхідними умовами для розв'язання цієї проблеми і відвернення глобальної екологічної катастрофи, на межі якої опинилося людство – є набуття екологічної свідомості та культури суспільства, які формують певну систему екологічних цінностей, що визначатимуть бережливе ставлення людини до навколишнього середовища і спонукатимуть її до збереження цілісності, чистоти та гармонії в природі.
Тому виконуючи нелегку, але в той же час почесну і відповідальну місію, колектив працівників ДУ «Інститут еволюційної екології НАН України» за підтримки уряду та НАН України докладає максимум зусиль для збереження та відтворення цієї унікальної «зеленої перлини» міста Києва, сподіваючись на те, що втілення такого проекту загальнодержавного значення буде гідно поцінований і збережений наступними поколіннями.